Scroll Top

Pulmade korraldamine: 6 sammu, millest alustada

”Pulmade korraldamine - kuidas sellega üldse alustada?” - on vast üks enamlevinud küsimusi, mis turgatab noorpaarile pähe pärast seda, kui hajub esmane elevus kihlumise üle.

Just siit saab alguse teekond, mil tuleb teha palju otsuseid, et jõuda peoni, mis peegeldaks teie kui paari olemust. Järgnevalt olemegi välja toonud peamised sammud, kuidas alustada pulmade korraldamisega.

#1 LEIA STIIL, MIS SIND INSPIREERIB

Pulmade korraldamine on muutumas üha loomingulisemaks protsessiks, sest ammu enam ei piira mõttelendu vanad traditsioonid – pigem keskendutakse uute ja huvitavate ideede teostamisele, mis peegeldaks enim pruutpaari olemust. Valik, milline pidu üldjoontes välja peaks nägema, on väga kirev: on see suve- või talvepulm, mõisa- või küünipulm, uhke pidu või tagasihoidlik vastuvõtt. Võta aega ja piilu Pinteresti, kust leiad küllaga inspireerivat materjali, mis mõtted käima võiks tõmmata. Võid pilgu peale heita ka meie loodud näidiskaustadele, mille leiad siit.

#2 MÄÄRA SOBIV AJAVAHEMIK

Peatselt pärast kihlumist võid märgata, kuidas lähedased kipuvad küsima, millal siis pika laua taha saab. Tõsi see on, et pulmastiili valimisega käsikäes võiks mõelda ka ajavahemikule, mis sobiks soovitud stiili läbiviimiseks – seda soovivad teada lisaks Sinu lähedastele ka kõikvõimalikud teenusepakkujad. Üldiselt oleks hea valida mitu sobivat kuupäeva, sest sageli on pulmaisade, peopaikade, bändide jt osaliste ajagraafik väga hõivatud, eriti, kui kihlust ja pulmapidu lahutab lühike ajavahemik.

#3 PLANEERI EELDATAV EELARVE

Kui kaks eelnevat sammu on läbitud, on Sul ilmselt juba tekkimas ettekujutus tulevasest peost. Kuid ära kiirusta – enne, kui sukeldud detailidesse, pane paika ka eeldatav eelarve. Miks? Pulmad pole üldjuhul odav lõbu ning iga valik võib eelarvet üsna palju mõjutada. Enne, kulutad aega lemmiku toitlustaja, bändi, pulmaisa, DJ, pulmaauto, peopaiga jm valimisele, mõtle, kui palju oled tegelikult nõus rahaliselt pulmadesse panustama. Sageli selgub, et mõni must-have valik sööb ära suure osa eelarvest, mistõttu tuleb loobuda teistest valikutest; või tuleb prioriteedid ümber mõelda ja natuke latti langetada. 

#4 PLANEERI KÜLALISTELIST

Kui eelarve paigas, on hea aeg läbi mõelda, keda oma pulma ootad. Külaliste arv tõstab üpris palju pulmapeo kulu, sest catering arvestatakse üldiselt iga inimese kohta eraldi. Lisaks seab külaliste arv piiranguid peo- ja tseremooniapaiga valikul – iga koht ei suuda mahutada ega majutada näiteks 100 inimest; samas ka perekonnaringis pulma pole otstarbekas pidada suures küünis.

#5 KOOSTA TO-DO LIST JA määra PRIORITEEDID

Ei ole olemas ühtegi ideaalset pulmapäeva mudelit, mis sobiks kõikidele noorpaaridele. Seepärast võiksid nüüd mõelda, mis on sulle kõige olulisem, näiteks:

a. mõni pulmaisa, keda oled alati oma pulma soovinud;
b. mõni peopaik, millele asendust ei leiaks,
c. või hoopiski kindel bänd, kes lihtsalt peab Sinu pulmas rokkima?

Pahatihti on nii, et pulmi planeeritakse lausa paar aastat ette ja sobivat kooslust kõigist kolmest (või veelgi enamast) lihtsalt ei saagi. Seepärast koosta endale list prioriteetidest, mis annaksid Sinu pulmale kõige rohkem juurde, ning alusta tipust – sellest mida pead kõige olulisemaks.

Lisaks on otstarbekas koostada võimalikult täpne to-do list, et midagi kahe silma vahele või viimasele minutile ei jääks. Nii on Sul kontroll asjade käigu üle ning saad tegevusi hajutada kuude vahel vastavalt oma elutempole, et miskit ei kuhjuks ja stressi tekitama ei hakkaks. Baasraamistikuna võid kasutada ka meie loodud to-do listi, mille leiad siit.

PS! Kui to-do list on valmis ja tunned, et pulmade korraldamine käib pisut üle jõu, on hea aeg mõelda pulmakorraldaja peale.

#6 ALUSTA KINDLATE KOKKULEPETEGA

Sõltuvalt määratud prioriteetidest (peopaik, pulmaisa, bänd või hoopiski midagi muud) võta asjaosalistega ühendust. Leidke üheskoos kuupäev, mis on mõlemale meelepärane. Püüa mitte pettuda, kui selgub, et näiteks soovitud pulmaisal on suvel vaid 1 vaba laupäev ning ükski muu prioriteet (peopaik, bänd vms) pole sel päeval saadaval. Õnneks on häid tegijaid Eestis küll ja rohkem veel – säilita avatud meel ja küll asjad paika loksuvad!

PS! Kui Sul on tekkimas ettekujutus, mida pulmadest ootad, on hea aeg mõelda, kas soovid pidu ka veebis kajastada. Pulma veebileht teeb külalistega seotud info haldamise oluliselt lihtsamaks ning praegustel ebakindlatel aegadel ka muudatustest teatamise kiiremaks ja mugavamaks. Rohkem infot pulma veebilehe kohta leiad siit.

Pulma veebilehe näidis #1
Pulma veebilehe näidis #2

Related Posts

Küpsiste seaded
Küpsis on väike tekstifail, mis veebilehte külastades salvestub Sinu seadmesse. Küpsiseid on mitut liiki: osa neist on vajalikud veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks, teised jällegi aitavad pakkuda paremat kasutajakogemust ja personaalsemat reklaami. Alljärgnevalt on välja toodud meie veebilehel kasutatavad küpsised, mida saad seadistada vastavalt oma soovile (v.a vajalikud küpsised).


Turunduse küpsised.