Scroll Top

Pulmade planeerimine: to-do list

Oled ehk pärast kihlumist leidnud end öösel kohvitassi tagant - peas mõte, kuidas nüüd pulmade planeerimisega edasi minna?

Lapsepõlvestki teada, kuidas üks mahukas pusle võis pea päris segi ajada, ajakulust rääkimata. Pulmade planeerimine on samuti nagu kollaaži loomine teist endist: kooslus paljudest väiksematest otsustest ja kildudest, et pulmapäev peegeldaks teie kui paari nägu.

Nii ei saagi pulmade planeerimine olla alati lihtne, ent õnneks on tänapäeval olemas palju abimaterjali, mis selle teekonna kergemaks teevad. Meiegi oleme kokku pannud pulmade to-do listi, et oleks vähem unetuid öid ja pulmade planeerimine areneks hoogsalt:

"Be strong," I whisper to my coffee.

12+ kuud

Kogu inspiratsiooni Pinterestist (sh piilu meie kogutud stiilinäidiseid siit) jt saitidelt ning pane paika üldine visioon meelepärasest pulmapeost. Otsusta, kas pulmapidu toimub näiteks mõisas, restoranis, küünis, peotelgis või hoopis midagi kolmandat.

Otsustage, kas soovite kiriklikku laulatust, registreerite abielu perekonnaseisuametis või teete seda mujal, kutsudes kohale paaripanemisõigusega tseremooniameistri või kasutades notari abi. Väga levinud on ka nii-öelda näitemängu variant: abielu registreeritakse juba enne tseremooniat (kahekesi perekonnaseisuametis) ning hiljem viiakse tseremoonia läbi mujal nt pulmaisa poolt. Ehkki pulmaisal pole seaduslikku õigust paaripanekuks, viib ta tseremoonia läbi sama ehedalt nagu ametlik tseremooniameister.

Leia ajavahemik, mis sobib Sinu valitud pulmastiili läbiviimiseks ja nopi sealt üks-kaks konkreetset kuupäeva. Kuna pulmaisade jt võtmetegelaste ajagraafik on üldiselt üsna hõivatud, on hea, kui oled kuupäeva osas paindlik.

Tegu ei pea olema lõpliku nimekirjaga – piisab täiesti, kui otsustad ära, kas oodata on 10, 50 või 100 külalist. Niisugust infot ootab Sinult pulmaisa, samuti võib külaliste arv seada piirangud peo- ja majutuskoha valikul.

 • Tseremoonia- ja peopaik
 • Majutus nii külalistele kui iseendale pulmaööks
 • Pulmaisa ja tseremooniameister
 • Bänd/DJ/tseremooniamuusika
 • Foto- ja videograaf

Koosta to-do list, võttes aluseks näiteks siinse listi ja kohandades selle vastavalt enda peole. 

9 kuud

Pulma veebileht aitab hallata külalistega seotud infot, sh koguda neilt lisainformatsiooni ja teavitada võimalikest muudatustest. Lisaks pakub see muudki kasulikku, millest saad lähemalt lugeda siit.

6 kuud
 • Kas ja milline saab olema avatants?
 • Kas lapsed on pulma oodatud?
 • Pulmarong
 • Ilutulestik
 • Pulmaametid
 • Neiupõlvenime ärasaatmine
 • Lauaplaan
 • Kingitused?
 • Pulmalaulik või leht?
 • Pulmatõotus?
 • Pulmaraamat
 • Vali välja:
  • Pulmaauto
  • Pulmalill ja -värv
  • Hashtag (juhul, kui pähe midagi tabavat ei turgata, katseta mõnda online lahendust)
  • Muusika (tseremooniaks, avavalsiks, taustamuusikaks söömise ajal & peoks pärast bändi lahkumist. Lepi bändiga kokku, mida sooviksid nende repertuaarist kindlasti kuulda ja mida mitte.)

Pulmaisad on üldiselt väga laia kogemustepagasiga, mistõttu oskavad suurepäraselt aidata sobivate ideede väljavalimises. Võib isegi juhtuda, et nii laidetakse maha mõni Sinu silmis äge mõte – kuid pea meeles, et selle taga võib olla fakt, et nad on näinud seda ideed mitu korda ebaõnnestumas ning soovivad Sind sellest lihtsalt säästa.

Uuri järgi, millised dekoratsioonid  ja inventar on peopaigas juba olemas ning  millise hinna eest neid kasutada saaks. On üpris tavaline, et peopaik laseb mõningaid asju kasutada tasuta ning teiste eest (enamasti lauad, toolid, laualinad) tuleb juurde maksta. Ühtlasi koosta list asjadest, mida pead mujalt rentima, ostma (pulmaküünal) või mida saad teha ise (nt nimesildid laudadele) ning asu tegutsema!

3-4 kuud

Vaata üle oma pulmapäeva detailid ja dekoratsioonid ning otsusta, mida saad ja tahad ise meisterdada. (Nt istumisplaan, kingitused, lauaplaan, pulmaleht jmt.)

1 kuu

Juhul, kui jääd jänni sobiva koguse kalkuleerimisega, küsi nõu toitlustajalt, pulmaisalt või kasuta online kalkulaatorit.

1 nädal
pulmapäev

Pulmade planeerimine on väga individuaalne tegevus, mistõttu ei pruugi ülaltoodud list sobida igasse pulma ega ole tingimata lõplik. Küll aga on see hea baasraamistik, millele ehitada oma pulmapeo to-do list. Lihtsuse huvides on listist välja jäetud detaile, mis võivad, aga ei pruugi pulmapäevas sisalduda. Seepärast võid mõelda ja vajadusel lisada oma to-listi juurde veel järgneva:

 1. Transport. Juhul, kui majutus asub peopaigast kaugel või kui planeerid konkreetse lõpuga pidu (nt kell 3 öösel), pärast mida lähevad külalised koju, on hea mõelda näiteks bussirendile. 
 2. Pulmakorraldaja ja dekoraator. Juhul, kui ülaltoodud list või peopaiga dekoreerimine tunduvad käivat üle jõu, on hea mõelda pulmakorraldaja või dekoraatori peale.
 3. Pruutneitsid, isamehed, lilleneiu ja sõrmusekandja. Juhul, kui soovid kedagi eelnimetatust oma pulma, teata seda neile varakult ning mõtle ka nende riietuse peale. Ära unusta neid tänada! 🙂

Related Posts

Küpsiste seaded
Küpsis on väike tekstifail, mis veebilehte külastades salvestub Sinu seadmesse. Küpsiseid on mitut liiki: osa neist on vajalikud veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks, teised jällegi aitavad pakkuda paremat kasutajakogemust ja personaalsemat reklaami. Alljärgnevalt on välja toodud meie veebilehel kasutatavad küpsised, mida saad seadistada vastavalt oma soovile (v.a vajalikud küpsised).


Turunduse küpsised.