Scroll Top

Detailid pulmas: pulmakutse tekst

Leidsid meelepärases stiilis pulmakutse, aga nüüd ei suuda otsustada, milline võiks olla pulmakutse tekst?

Ehkki pole olemas ühtegi universaalset pulmakutse teksti, sest ainuüksi teksti pikkus sõltub peopäeva eripäradest ja kutsel olevast vabast ruumist, on siiski teatud komponendid, mida tuleks kindlasti välja tuua. Alljärgnevalt olemegi välja toonud peamised seigad, mida pulmakutsel kindlasti kajastada ning millele mõelda siis, kui kohustuslikud elemendid kogu vaba ruumi enda alla ei võta.

kohustuslik osa

Pulmakutse sissejuhatavaks osaks sobib hästi mõni tsitaat, salm, tabav ütlus või lihtsalt pöördumine külaliste poole nimepidi, näiteks:

 • “Kallid [külaline 1]  ja [külaline 2],”
 • “Mõni hetk on elus ilusam kui teine, mõni hetk on kohe väga, väga ilus.”
 • “Lõpuks ometi! [Pruut] ja [peig] abielluvad!” – sobilik, kui pruutpaar on kaua koos olnud.

Pärast sissejuhatust/pöördumist tuleks välja tuua kõige olulisema info: kus, millal ja mis kell toimub tseremoonia ning mis sellele järgneb. Mõned enamlevinud näited:

 • “Ootame teid meie abielu registreerimisele 10.06.21 algusega 15:00 Tallinna Õnnepalees.
  Pärast tseremooniat ootab teid õhtusöök rannarestoranis Paat.”
 •  “Olete oodatud meie laulatusele 10. juunil 2021 kell 15:00 Niguliste kirikus
  ning sellele järgnevale pulmapeole Ohukotsu küünis.”
 • “Meil on suur rõõm paluda teid meie pidulikule abielu registreerimisele 10. juunil 2021 kell 15:00 Tallinna Õnnepalees
  ning sellele järgnevale vastuvõtule rannarestoranis Paat.”
 • “Meil on rõõm kutsuda teid osa saama meie laulatusest Niguliste kirikus 10. juunil 2021 kell 15:00.
  Järgneb õhtusöök rannarestoranis Paat kell 16:30.”
 • “Meie vabaabielu viimane jalutuskäik ja väärisesemete vahetamine leiab aset 10.06.21 kell 15:00 Tallinna Õnnepalees.
  Sellele järgneb pulmapidu Ohukotsu küünis.”  
 • “Olete oodatud meie vabaabielu pidulikule lõpetamisele 10. juunil 2021 kell 15:00 Tallinna Õnnepalees
  ja sellele järgnevale pulmapeole Ohukotsu küünis.”

Keegi meist ei soovi pulmakutset lämmatada tiheda sisuga, mistõttu lisainfo kirjapanekul võiks arvestada valitud pulmakutse stiiliga. Näiteks võimaldab ümbrikuformaadis kutse välja tuua palju rohkem detaile kui üheleheline pulmakutse – viimase peale mahub tihtipeale vaid paar sõna R.S.V.P. kohta ja ehk ka kingisoov. Niisiis, kui valid pikemas formaadis kutse, võiksid mõelda järgnevate aspektide peale:

 • Tseremoonia-, peo- ja majutuskoha info: asukoht, juhised, parkimisinfo, kas peopaika minnakse üheskoos, milline näeb välja ööbimine/hommikusöök ning kas need on lisatasu eest. Samuti on hea välja tuua, mis kellaks külalised tseremooniale koguneda võiks. 
 • Kingisoov & pulmalill: pulmad pole odav lõbu, mistõttu on igati mõistetav, et kingitus ümbrikus on sageli noorpaarile enim meeltmööda. Juhul, kui pole soovi kingiks saadud lilli peopaiga kaunistamisel kasutada, on hea mõte ka alternatiivi väljakäimine: näiteks paluda lillede asemel istikuid, millega äsja soetatud kodu hoov täita; või paluda külalistelt pudeli veini, mida järgnevatel pulma-aastapäevadel aegamööda mekkida. Lihtne näide kingisoovi kajastamisest:
  • “Lilled võiksid jääda põllule ning kingitus mahtuda ümbrikusse.”
 • Riietus: juhul, kui tseremoonia või osa pulmapeost toimub välitingimustes, on hea see ära mainida – et külalised ei tuleks tikk-kontsadel põllule ning varuksid riideid jaheda öö tarbeks. Mainida tasuks ka pulmavärvi, et külalised oskaksid sellega oma riietuses arvestada, ning pulmastiili, kui tegu on teemapulmaga.
 • Transport: kui majutusasutus asub peopaigast kaugel või kui pulmapidu on kindla lõpuga (pärast mida minnakse koju), on otstarbekas rentida külaliste sõidutamiseks buss. Pulmakutsel tasub antud võimalus kindlasti välja tuua, sh täpsustada paari sõnaga võimalikku marsuuti ja kellaaegu.
 • R.S.V.P. ehk vastus: tuleks välja tuua kellele (nimi, e-post ja/või telefoninumber) ning mis ajaks peaksid külalised oma tulekust ja ööbimissoovist teada andma, näiteks:
  • “Oma osavõtust palume teada anda hiljemalt 6. maiks, kirjutades aadressile pruut@gmail.com või helistades telefoninumbril +51953940.
 • Lapsed: anna teada, kas pere noorimad liikmed on samuti peole oodatud. Juhul, kui ei ole, kirjuta näiteks nii:
  • “Võimalusel palume pisipere koju lapsehoidja hoole alla jätta.”
  • “Palun püüa leida pere pisematele liikmetele selleks päevaks üks tore lapsehoidja.”
SOovitatav osa

Lisaks sellele, et pulmapäeva illustreerimine ajajoonel annab hea ülevaate tervest planeeritavast päevast, on sellest võimalik teha üks pulmakutse sillmapaistvaim kujunduselement. Stiile, kuidas ajajoont disainida, on tohutul hulgal, ühtlasi on väga sobilik kaasata ka pulmastiilis disainelemendid.

Ajajoonel saad kajastada näiteks järgmiseid pulmapäeva etappe:

 • Kogunemine
 • Tseremoonia
 • Toosti!
 • Õhtusöök
 • Peo algus/tants&trall
 • Tordi/magusa mekkimine
 • Peo lõpp

Nii, nagu juhatasid kutse sisse pöördumisega, on kena lõpetada see paari lõpetussõnaga, näiteks:

 • “Pulmapäeva ootuses, [pruut] ja [peig]”
 •  “Kohtumiseni, [pruut] ja [peig]”
muud mõtted

Kui oled lõpuks kokku saanud meeltmööda pulmakutse teksti, kae veelkord üle, et kuskil oleks välja toodud külaliste, kellele kutse on suunatud, ja noorpaari nimed. Ehkki see tundub loomulik, on juhtunud sedagi, et pulmapeo detailidele keskendudes on need on välja ununenud.

Võib juhtuda, et keegi külalistest ei saa mingil põhjusel pulmapäevast osa võtta – ning kui selliseid inimesi on mitu, võib tekkida soov saata laiali kutsed ka neile, kelle võib-olla alguses välistasid, kuna soovisid piirata külaliste arvu.  Seetõttu on hea pulmakutsed tellida väikese varuga – vastasel juhul ei pruugi pulmakutsete valmistajal olla viimasel hetkel aega ja sobivat materjali lisakutsete meisterdamiseks.

Pea meeles, et tavapostiga (0.90€) saad saata vaid lamedaid kutseid, mida ei kaunista ükski tasapinnast väljaulatuv detail. Niisiis – kui soovid kaunistusena kasutada mõnda kivikest, lipsu, lilleõit vms – arvesta, et niisugust kutset saad saata vaid maksikirjana, mis on oluliselt kallim (1.75-4.35€).

Eelkutse (ingl. k. save the date) on sobiv viis pulmapeost teatamiseks võimalikult varakult – kohe, kui paika on pandud peo kuupäev ja asukoht. Eelkutse sisaldab vaid kõige üldisemat infot (kutsuja, kutsutav, ürituse kuupäev ja asukoht) ning selle on mugav laiali saata e-kirja teel või sotsiaalmeedia vahendusel. Eelkutse on alati aukohal olnud, ent eriti võiks sellele mõelda praegusel ajal, kui koroonaviirus meie igapäevaelule oluliselt mõjutab. Tänu eelkutsele saad külalistele varakult peopäevast teada anda, ent päris kutse saata mõnevõrra hiljem kui tavaks. Nii väldid olukorda, kus oled väga varakult kutsed välja saatnud ning siis viimasel hetkel pidanud viiruse tõttu ürituse edasi lükkama – peavalu, mida see põhjustab, on kahtlemata suur.

PS! Kui tunned, et oled leidnud meelepärase pulmakutse stiili, ent ei saa päris õiget visuaali ja teksti kuidagi paberile, võta meiega ühendust! Disainime Sulle eelkutse ning hiljem, kui pulmadetailid ja -kutse tekst on paigas, joonistame ka samas stiilis pulmakutse.

Juhul, kui tunned, et Sinu pulmapäev sisaldab terve rida detaile, mis kuidagi pulmakutsele ei mahu, on hea aeg mõelda pulma veebilehe peale.
Nii saad kutsel välja tuua vaid esmavajaliku ning lisada lingi, kust külalised leiavad detailse info pulmapäevast - nii hoiad kokku ka üksjagu aega, sest jääb ära terve hulk sarnaste küsimustega kõnesid ja e-kirju. Pulma veebileht pakub muudki kasulikku, millest saad lähemalt lugeda siit.
Pulma veebilehe näidis #1
Pulma veebilehe näidis #2

Related Posts

Küpsiste seaded
Küpsis on väike tekstifail, mis veebilehte külastades salvestub Sinu seadmesse. Küpsiseid on mitut liiki: osa neist on vajalikud veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks, teised jällegi aitavad pakkuda paremat kasutajakogemust ja personaalsemat reklaami. Alljärgnevalt on välja toodud meie veebilehel kasutatavad küpsised, mida saad seadistada vastavalt oma soovile (v.a vajalikud küpsised).


Turunduse küpsised.